Поврзи се со нас

Тајмаут

ФОТО: Соиграч на Пандев го оставил Ферарито да се пере, но доживеал шок

Федерико Маркети, соиграч на Горан Пандев од Џенова доживеал вистински шок откако го оставил своето Ферари од 300 илјади евра во перална. Еден од вработените во пералната имал задача да му го испорача Ферарито на Маркети во тренинг центарот на Џенова, но на пат кон дестинацијата не успеал да одолее на спортскиот автомобил и поради прекумерна брзина предизвикал несреќа.

 

 

Facebook

loading...