Поврзи се со нас

Фото

ФОТО: Стартуваше мисијата Грузија

Македонските репрезентативци денеска се подготувуваат за утрешниот натпревар во рамките на групната фаза од Лигата на нациите. На ред е репрезентацијата на Грузија, против која за речиси еден месец ќе го играме натпреварот кој води на Европското првенство.

Атмосферата во нашата репрезентација е на вискоко ниво, се работи напорно, а утре во 20:45 нашите фудбалери ќе имаат „генерална проба“ за натпреварот еден месец подоцна против истата репрезентација кој води на ЕП.

Како одат подготовките за „мисијата Грузија“, нашата репрезентација се пофали и на официјалната фејзбук страна.

📸 Официјалниот тренинг на #Македонија во пресрет на утрешниот натпревар против Грузија од @NationsLeague 🇲🇰-🇬🇪14/10 20h45#НапредМакедонија | #MKDGEO | СегаЕНашеВреме

Gepostet von Фудбалска Репрезентација на Македонија am Dienstag, 13. Oktober 2020

Advertisement