Connect with us

Ракомет

ФОТО: Стигна потврда, Вујин во црвено-црниот дрес

Српскиот интернационалец Марко Вујин потпиша двегодишен договор со Вардар 1961.

Десниот бек кој зад себе има богата интернационална кариера го одбра бројот 41 на дресот со кој ќе настапува вo црвено-црниот дрес. Тој во својата кариера настапуваше за екипите на Дунафер, Веспрем, Кил и Спортинг Лисабон.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама