Connect with us

Други спортови

ФОТО: Судијката која ја удри Ѓоковиќ, навивала за Надал, навивачите велат глумела

Многу прашина крена исклучувањето на Ѓоковиќ на УС Опен. Тој несакајќи ја погоди линиската судијка, а по мали консултации тој беше дисквалификуван. Не помогна ниту јавното извинување од српскот тенисер. Сепак, на социјалните мрежи има бура на коментари, еден од најинтересните е тоа што се вели дека таа навива за Надал и дека сето ова го одглумила намерно.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com