Connect with us

Фудбал

ФОТО: Транспарент пред клупските простории на Барса, навивачите го кажаа своето

Ваков пораз, како од Баерн Минхен (8:2) Барселона никогаш не доживеала. Јасно е дека навивачите веќе извесно време бараат оставки, поточно заминување на претседателот Жозеп Бартомеу.

Група навивачи синоќе се собраа пред стадионот на Барселона и ги навредуваа тренерот и играчите.

Дека навистина капката ја прели чашата доволно покажува транспарентот кој навивачите го оставија пред стадионот.

-Раководство и играчи, срам во 121 години историја на овој клуб, пишува на транспарентот поставен карши клупските простории на Барселона.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com