Connect with us

Други спортови

ФОТО: Трет Корио ОПЕН 2019 национален таеквондо турнир со 150 натпреварувачи

Во Македонија се одржува Трет Корио ОПЕН 2019 национален таеквондо турнир дел од турнирскиот систем на македонската таеквондо федерација, овој турнир е во организација на таеквондо клуб Корио.

На овој турнир учествуваат сите клубови членки на МТФ со 150 натпреварувачи.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com