Connect with us

Фудбал

Францускиот клуб го претстави новиот грб (ФОТО)

Објавено:

Во Бордо, решија да го редизајнираат грбот пред новата сезона.

Потврдувајќи ги претходните гласини, извршниот директор на клубот, Фредерик Лонгупе, најави пристигнување на нов грб за францускиот клуб.

Француската Лига 1 беше откажана поради пандемија на коронавирус, а во прилично неуспешната сезона Бордо го зазема 12-то место, а со помош на Адидас беше дизајниран нов грб.

Претходниот грб е „во сила“ од 1993 година, а пред тоа клубот имаше уште три различни грбови. Ова е петти откако клубот е основан во 1936 година.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама