Connect with us

Фудбал

Фудбалерите на Тотенхем против Мурињо, тој е застарен модел

Само два бода во последните четири меча под палката на Жозе Мурињо е премалку. Поради тоа веќе почнаа да се појавуваат незадоволства од Португалецот, иако беше пречекан како голем „спасител“ на лошите игри под водство на Маурисио Покетино.

Дел од англиските медиуми пренесуваат дека некои фудбалери на Тотенхем се побуниле поради начинот на кој Мурињо ги води тренинзите. Наводно методите биле застарени и досадни. Не биле задоволни од настојувањето на Мурињо да играат со долги топки. Јавно со тренерот во конфликт влегоа Дени Роуз и Ндомбеле.

Вечерва Тотенхем игра против Норвич.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com