Поврзи се со нас

Фудбал

ГАЛЕРИЈА: Македонија тренираше расположена за нова победа

Фудбалската федерација на Македонија попладнево во Никозија го одработи тренингот пред натпреварот кој ги очекува против Ерменија.

Иако голем број на фудбалери недостигаат, кој поради повреди, кој поради суспензии, сепак оптимизмот вчерва на теренот беше голем. Дека одиме на победа и со тоа ќе го обезбедат првото место во групата и ќе се пласираме во Лига Б за наредното издание на Лигата на нации.

 

loading...

Facebook