Connect with us

Фудбал

ГАЛЕРИЈА: Македонските херои пречекани од илјадници навивачи во Скопје

Македонската репрезентација ја испишува историјата во фудбалот. Падна и Италија во Палермо благодарение на човекот кој четири сезони го носеше дресот на клубот со истото име.

Александар Трајковски со голот во втората минута од судиското надополнување ја однесе Македонија во финалето од баражот за Светското првенство во Катар. Португалија е нашиот следен противник, а натпреварот ќе се игра на 29 март во Порто со почеток во 20:45.

Македонските херои денеска беа пречекани од илјадници навивачи во Скопје.

Facebook