Connect with us

Фото

ГАЛЕРИЈА: Србија – Исланд (ЕП Храватска)

Српските ракометари денеска славеа против селекцијата на Исланд со 29:26 во последното коло од групната фаза од Европското првенство во ракомет кое што се игра во Хрватска.

Со оваа победа Србија има 2 поени, исто колку и Исланд и Шведска, а за пласман во втората фаза, тие се надеваат на победа на Швеѓаните против Хрватска вечерва.

Во групата Б, Франција со 32:25 ја совлада Белорусија за максимални три победи во првата фаза.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фото

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com