Connect with us

Тајмаут

Гасол доби принова – на ќерката и даде име во сеќавање на Коби и Џијана!

Шпанскиот центар заедно со својата сопруга Кетрин Мекдонел се пофалија со приновата, ја добија Елизабет Џиана Гасол, а средното име е по ќерката на Коби која го загуби животот на 13 годишна возраст.

„Пристигна нашата ќеркичка, породувањето помина во најдобар ред и сме прерсеќни. Елизабет Џијана Гасол, многу важно име за нашата преубава ќерка“, стои во објавата на шпансиот кошаркар.

Пау Гасол синоќа го прослави раѓањето на своето прво дете, девојче што шпанскиот ас го крсти Елизабет Џана Гасол. Средното име Џана е дадено во чест на ќерката на Коби Брајант, која загина заедно со својот татко во хеликоптерска несреќа на почетокот од годинава.

Реклама

Facebook