Connect with us

Фудбал

Гатузо ќе го тренира Горан Пандев?!

Италијанските медиуми објавија дека Џенова го контактирала Џенаро Гатузо за можна соработка. Наводно, Давиде Балардини не ги исполнува очекувањата на раководството на тимот, па Џенова и оваа сезона ќе се бори за опстанок. Постои голема веројатност за таа цел да биде успешна да го ангажираат Џенаро Гатузо.

Како што е познато во Џенова настапува македонскиот најдобар фудбалер Горан Пандев, кој ја игра последната сезона. Од репрезентацијата, како што е познато се прости, сега останува да ја доврши сезоната и во Џенова и потоа да ги „закачи копачките“.

Воедно е познато дека Гатузо беше тренер на Елиф Елмас во Наполи, потоа беше назначен за тренер на Фиорентина, но на оваа позиција остана неполн месец. Во моментов е без ангажман.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама