Connect with us

Ракомет

„Газете го, кошкајте го, Вардар не умира, ќе живее“

Вардар ги доживува најтешките моменти во поновата историја. Сергеј Самсоненко замина, нема пари како порано, а европскиот првак должи многу пари, не само на ракометарите, туку на сите страни, како ракометниот клуб, така целиот спортски колектив. Сега има нов спонзор, Михајло Михајловски, па се очекуваат барем малку подобри денови.

По повод состојбата во овој клуб, се огласи и поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски. На Фејсбук напиша дека Вардар е како пиреј, кој ќе продолжи да живее покрај тоа што некој го гази и го кошка.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com