Connect with us

Други спортови

Ѓоковиќ денес во Рим беше во центарот на вниманието, но продолжи како порано

Новак Ѓоковиќ го одигра првиот натпревар денес откако беше исфрлен од УС Опен.

Светскиот рекет број еден на АТП турнирот во Рим лесно го совлада домашниот тенисер Салваторе Карус со 2:0, во сетови 6:3, 6:2.

Еден брејк во првиот сет беше доволен за Новак. Тој успеа во осмиот гем, а потоа лесно сервираше да го добие првиот сет со 6:3.

Во вториот сет, Ѓоковиќ веднаш го нападна сервисот на противникот. По долга борба во третиот гем, тој успеа да направи брејк, а потоа и да го потврди.

loading...

Карузо не можеше да се врати во мечот. Ѓоковиќ лесно ја заврши работата, го освои сетот со 6:2 и се пласираше во следната фаза од натпреварувањето, па продолжи да победува и е главен фаворит за освојување на турнирот.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com