Connect with us

Други спортови

Ѓоковиќ казнет

Новак Ѓоковиќ, кој загуби од Данил Медведев во финалето на УС Опен заработи казна од 5000 долари од организаторите на турнирот. Видна беше нервозата на српскиот ас во текот на целиот меч, а во одреден момент пцуеше и го скрши рекетот. За ваквото однесување, тој доби казна од 5000 долари. Со оглед на тоа колку заработува, ова за него не е ништо, а веројатно и организаторите на турнирот одлучиле да го казнат само поради симболика.

 

Facebook