Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Други спортови

Ѓоковиќ објави фотографија од која доаѓаат солзи на очи: Без зборови се прости од Марадона…

И најдобар тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, рече збогум на Диего Армандо Марадона преку социјалните мрежи .

Аргентинецот беше обожавател на српскиот тенисер , и непотребно е да се каже колку Ѓоковиќ го ценел и почитувал Ел Пибе.

Новак се прости од легендарниот фудбалер со фотографија на социјалната мрежа Инстаграм.

Новак Djоковиќ и Диего Марадона

Ѓоковиќ сподели фотографија од една од средбите со Марадона, во тениско опкружување.

Марадона почина во средата во својата татковина, а по денешните резултати од обдукцијата, утврдена е деталната причина за смртта.

loading...

Facebook