Connect with us

Тајмаут

Ѓоковиќ по освојувањето на титулата: Фала Македонија (Видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го освои турнирот во Торино.

Во публиката Ѓоковиќ имаше поддрршка и од Македонија, а еден од навивачите испрати видео до Мак Спорт со благодарност од Ѓоковиќ за Македонците.

ВИДЕОТО Е ОД МАКЕДОНЕЦОТ ДИМИТАР БАДЕВ, КОЈ ВО ЖИВО ГО ПОДДРЖУВАШЕ ЃОКОВИЌ!!!, напишаа од Мак Спорт на Фејсбук.

 

Facebook

Реклама