Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Други спортови

Ѓоковиќ под надзор на полицијата, строги мерки за заштита во Мелбурн

Ситуацијата со вирусот корона се менува од ден на ден во Австралија, поради што сè уште не е познато дали и кога ќе се одржи првиот грен слем во сезоната, Австралија опен.

Како што стојат работите сега, ќе има турнири. Не е познато дали од 25 јануари или 1 февруари, но јасно е дека играчите кои сакаат да учествуваат ќе треба да поминат две недели во карантин пред тоа.

Она што разбрав е дека играчите ќе треба да бидат ставени во карантин од 7 до 21 јануари и дека ќе тренираат под надзор на полицијата. Почетокот на турнирот треба да биде на 25 јануари или 1 февруари, тој допрва треба да биде потврден, како и одлуката за квалификациите и турнирите што му претходат – напиша новинарот Филипс на Твитер.

Титулата во Мелбурн ја брани најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ.

loading...

Facebook