Connect with us

Други спортови

Ѓоковиќ повторно се огласи, сега темата е навредите на судијката на социјалните мрежи

Новак Ѓоковиќ беше дисквалификуван од УС Опен откако со топка ја погоди судијата Лора Кларк, а неговите фанови беа разочарани.

Тие успеаја да ја пронајдат Кларк на социјалните мрежи и избувна вистинска војна. Ја навредуваа и и пишуваа навистина жестоки пораки, а потоа се појави првиот рекет во светот.

Господски застана во одбрана на судијката и ги повика сите да ја поддржат.

“Драги мои навивачи, ви благодарам за поддршката. Ве молиме запомнете декасудијката кој беше погодена од топка исто така има потреба од ваша поддршка. Таа не направи ништо лошо. Ќе ве замолам да ја поддржувате во овој период. Отсега натаму се зајакнуваме заедно и се издигнуваме. Европа, доаѓам“, напиша популарниот Ноле на својот Инстаграм профил.

loading...

Интересно, еден од корисниците на Твитер пресмета дека топката оди со брзина од 130 км на час во моментот кога Новак ја испука кон судијката.

Многумина честитаа за пресметката, иако некои се сомневаат дека брзината на топката не може да надмине 100 км на час. Во секој случај, воопшто не беше лесно за судијката да добие таков удар во главата, но на крајот најлош беше за Новак, кој прерано се прости од УС Опен.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com