Connect with us

Други спортови

Ѓоковиќ веќе го заборави инцидентот на УС Опен и е подготвен за настап во Рим

Рим, 13 септември 2020 (МИА) – Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ јасно стави до знаење дека е подготвен за турнирот во Рим. „Интернационали БНЛ д’Италија“ ќе се одржи од 14 до 21 септември.

– Мило ми е што се враќам на земјени терени! Рим, се гледаме наскоро! – напиша српскиот тенисер на Инстаграм.

Минатата недела, Ѓоковиќ беше суспендиран од УС Опен затоа што погоди линиски судија со топче на мечот од 4. коло против Пабло Карењо-Буста зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com