Connect with us

Кошарка

Голден Стејт го совлада Мемфис, Стеф Кари со втор најдобар ефект оваа сезона (ВИДЕО)

Кошаркарите на Голден Стејт синоќа во рамки на НБА лигата го совладаа Мемфис со 113:104 предводени од незапирливиот Стеф Кари, кој постигна 46 поени.

За него ова беше втор најдобар ефект сезонава, откако во ноември постигна 50 поени на дуелот против Атланта. Гери Пејтон додаде 22 поени во новиот триумф на Голден Стејт.

Резултати од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу четвртокот и петок:

Индијана – Хјустон 118-106

Орландо – Њу Орлеанс 104-110

Филаделфија – Атланта 96-98

Мајами – Детроит 115-112

Њујорк – Вашингтон 117-124

Далас – Милвоки 95-102

Денвер – Шарлот 107-115

Јута – Минесота 128-116

Феникс-Оклахома 113-101

Голден Стејт – Мемфис 113-104

ЛА Лејкерс – Сан Антонио 110-138.

 

Реклама

Facebook

Реклама