Поврзи се со нас

Фудбал

Голманот на репрезентацијата на Македонија позитивен на Ковид 19

Столе Димитриевски, голман на репрезентацијата на Македонија, но и на шпанскиот тим Рајо Ваљекано е позитивен на Ковид 19. Информацијата тој самиот ја соопшти преку социјалните мрежи. Како што вели тој, за среќа нема никакви симтопми, дома е во карантин, според протоколите.

 

View this post on Instagram

 

En el día de ayer me comunicaron mi positivo en COVID-19 tras las pruebas que me realizaron el pasado martes. Afortunadamente me encuentro en perfecto estado de salud y descansando en mi domicilio tal y como marcan los protocolos. Gracias por vuestros mensajes y pronto estaré de vuelta con el equipo! Un abrazo💪🏻💪🏻 Вчера бев известен дека сум позитивен на COVID-19 по тестовите што ми ги извршија минатиот вторник. За среќа, јас сум во одлична состојба и се одмарам дома, како што е утврдено во протоколите. Ви благодарам за вашата поддршка и наскоро се враќам со тимот! 💪🏻💪🏻

A post shared by Stole Dimitrievski (@stole_gk) on

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама