Connect with us

Други спортови

Ѓорческа не успеа да се пласира во четвртфиналето во Гечо

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира во четвртфиналето на ИТФ турнирот во Гечо, Шпанија.

Ѓорческа во второто коло по два часа и 26 минути игра беше совладана во три сетови од шпанската тенисерка Олга Саез Лара.

Првиот сет беше решен во корист на домашната тенисерка со 7:5, а Ѓорческа убедливо го освои вториот со 1:6. Саез Лара со 6:4 победи во третиот сет и го доби натпреварот.

Турнирот во Гечо се игра на земјена подлога.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com