Connect with us

Кошарка

Грифин: Сезоната во НБА лигата нема да се откаже

Објавено:

Сезоната во НБА лигата е во прекин, најмалку, до 9 април, но потпретседателот на Њу Орлеанс, Дејвид Грифин смета дека првенството ќе продолжи и заврши со промоцијата на новиот шампион.

„Се се менува многу брзо, но моментно е рано да се зборува за кошарка. Знам дека НБА е многу оптимистичка за продолжението на сезоната и откажувањето воопшто не е опција. Се разгледуваат останати сценарија, а диверзија, секако, ќе ни биде потребна во еден момент во блиска иднина. Се додека не дојдеме до точка дека сме безбедни од коронавирусот, кошарка ќе нема. Се надевам дека што поскоро ќе ги исчистиме вирусот“, рече вториот човек на „Пеликанси“.

Њу Орлеанс вчера објави дека го задржува Брендан Инграм.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com