Поврзи се со нас

Фудбал

Гвардиола: Меси е играчот на клубот што го сакам

Лондон, 18 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, ја прокоментира ситуацијата со Лионел Меси. Капитенот на Барселона беше многу блиску д трансфер во Сити ова лето, но тоа не се оствари.

– Мислам дека Лео јасно ги објасни своите чувства и немам што да додадам. Тој е играч на Барселона, клуб што го сакам. Немам што да додадам, изјави Гвардиола.

На прашањето дали Сити ќе се обиде да го потпише Меси како слободен агент следното лето, шпанскиот стручњак одговори: „Не знам“. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама