Поврзи се

Фудбал

Гвардиола: Веќе сме во четвртфиналето

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, смета дека неговиот тим ја заврши работата во осминафиналниот двомечот со Базел уште на првиот дуел во Швајцарија.

Сити синоќа победи со 4:0 и направи голем исчекор кон следната рунда во фудбалската Лига на шампиони.

– Имаме одличен резултат, по што веќе сме речиси квалификувани за четвртфиналето. Елиминациската фаза во Лигата на шампионите никогаш не е лесна. Ова се 180 минути фудбал во кој немате право да потценувате никого. Ќе го дадеме максимумот и на реванш, изјави Пеп.

Тој беше презадоволен од изданието на Илкај Гундоган.

– Гундоган е неверојатен фудбалер. Минатата сезона тој пропушти многу натпревари поради повреда. Сега сме многу задоволни од неговата игра и неговите лични квалитети, рече Шпанецот.

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com