Connect with us

Други спортови

Хабиб одби 15 милиони евра за реванш со Конор, сака меч со Мејведер

Шампионот во УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов ја отфрли понудата од 15 милиони долари за реванш со Конор Мекгрегор, потврди неговиот вујко Алекс.

– Дали Конбор ќе има шанса да се одмазди? Не … Хабиб не се грижи за пари, нема пари што ќе ги прифати, а знам дека тие сакаа реванш и понудија 15 милиони долари, рече Алекс Нурмагомедов.

Хабиб ја одбрани титулата во УФЦ-шампионот пред 10 дена, кога го принуди Мекгрегор да се предаде во Лас Вегас во четвртата рунда, а потоа почна хаос околу октагонот, бидејќи руски борец од Дагестан започна борба со тимот на Конор.

Неколку дена подоцна, Хабиб го предизвика боксерот Флојд Мејведер, а Американецот го прифати предизвикот.

Во најава е нов спектакл во Лас Вегас.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com