Connect with us

Други спортови

Хабиб веќе некое време не тренинра

УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов не тренира веќе неколку дена.

Причината поради која тој накратко престана да тренира беше проблем со забот. Ова го оневозможи да тренира и мораше да направи мала пауза.

„Подготовките минуваат многу добро. Во моментов сум втор ден на Емирати, но сè уште не тренирам. Забот ме боли и образот ми е отечен. Мислам дека ќе пропуштам уште еден ден од тренингот“, рече Хабиб и додаде:

„Ме видовте на турнир посветен на татко ми со маска. Тоа е исто така поврзано со забот. Верувам дека задутре повторно ќе бидам во салата“, рече Хабиб.

loading...

Да потсетиме, Хабиб се враќа во октагонот на 24 октомври кога ќе го има за свој противник Џастин Гаетхе во големата борба за појасот во Абу Даби.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com