Connect with us

Кошарка

Хамилтон победи во квалификациите за Гран-при во Белгија

Спа, 29 август 2020 (МИА) – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз во  квалификациите за ГН на Белгија. Неговиот клупски колега Валтери Ботас заврши како втор.

Пласман во квалификациите за трката во Формула 1 за Големата награда на Белгија:

1.Луис Хамилтон (Велика Британија, Мерцедес) – 1,41,252

2. Валтери Ботас (Финска, Мерцедес) – 1,41,763

3. Макс Верстапен (Холандија, Ред Бул) – 1,41,778

4. Даниел Рикиардо (Австралија, Рено) – 1,42,061

5. Александар Албон (Тајланд, Ред Бул) – 1.42.264

6. Естебан Окон (Франција, Рено) – 1,42,396

7. Карлос Саинз (Шпанија, Мекларен) – 1,42,438

8. Серхио Перез (Мексико, Рејсинг Поинт) – 1,42,532

9. Ленс Строл (Канада, Рејсинг Поинт) – 1,42,603

10. Ландо Норис (Велика Британија, Мекларен) – 1,42,657. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com