Поврзи се со нас

Други спортови

Хаотични сцени на загревањето на болидите пред Големата награда на Турција

Малку хаотична сцена во Истанбул парк пред почетокот на трката за Големата награда на Турција.

Имено, Антонио Џовинаци успеа да излета од патеката додека го загреваше болидот, а прашање е дали воопшто ќе започне.

Џовинаци беше одличен во квалификациите, го освои десеттото стартно место, но со несреќа пред почетокот уништи сè.

Италијанецот не е единствениот кој доживеал несреќа бидејќи Џорџ Расел удрил во заштитниот ѕид на влезот од ложата.

Механичарите на Вилијамс и Алфа Ромео напорно работат да ги оспособат болидите за трката, која започнува во 11:10 часот по средноевропско време.

loading...

Facebook