Connect with us

Други спортови

Хас изненади со изгледот на новиот болид

Published

on

Новата сезона во Формула 1 се приближува до својот почеток.

Екипите ги претставија болидите, а вниманието го привлече Хас, за кого наредната сезона ќе вози синот на Михаел Шумахер, Мик Шумахер и рускиот возач Никита Мазепин, синот на рускиот милијардер Дмитриј Мазепин, кој е еден од главните финансиери на тимот.

Хас е американска фабрика, но болидот е во боите на Русија, што предизвика многу огорченост од симпатизерите на Формула 1.

Сепак, парите денес диктираат сè.

Facebook