Поврзи се со нас

Кошарка

Хејворд може да игра на третиот натпревар во серијата Бостон – Мајами

Орландо, 18 септември 2020 (МИА) – Кошаркарот на Бостон селтикс, Гордон Хејворд може да учествува во натпреварот број 3 од финалето на Источната конференција со Мајами (0:2), објавија медиумите во САД.

Се забележува дека на Хејворд му оди добро закрепнувањето и тој се надева дека ќе игра на следниот меч.

Триесетгодишниот кошаркар имаше повреден десниот скочен зглоб. Тој повреда ја доби на натпревар од првото коло во НБА плејофот во против Филаделфија (4:0).

Следниот меч меѓу Бостон и Мајами е ноќта сабота кон недела. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама