Connect with us

Други спортови

Хонда ќе се израмни со Мерцедес со следната надградба

Јапонскиот снабдувач на мотори за Ред Бул и Торо Росо, Хонда ветува дека следната надградба ќе го израмни нивниот производ со оној на Мерцедес.

По победата на Макс Верстатен во Австрија, четвртата спецификација ќе биде достапна за „Спа“, „Монца“ или, во најдобар случај, за „Хунгаро ринг“ пред летната пауза.

Според весникот „АС“, зголемувањето на моќноста може да биде за 25 коњски сили.

– Ова е бројка, со која Хонда верува дека ќе го оствари својот најголем сон – да го достигне нивото на моторот на Мерцедес, пишува изданието.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com