Поврзи се со нас

Кошарка

Хорор повреда на Богдановиќ, му „пропадна“ зглобот (ВИДЕО)

Богдан Богдановиќ се здоби со сериозна повреда на натпреварот помеѓу Шарлот Хорнетс и Атланта хоукс.

Богдановиќ се повреди во средината на втората четвртина. Ја водеше топката, ја шутна во ногата и незгодно падна.

По тој повод, неговиот зглоб беше повреден, а некои американски медиуми јавуваат дека тој исто така се здобил со повреда на коленото. Тој беше изнесен од паркетот и не можеше да го продолжи мечот.

Српскиот кошаркар постигна пет поени за времето во кое играше, а на крајот неговиот тим беше поразен со 113:105.

Facebook

loading...