Connect with us

Други спортови

Хуманост: Харден му даде 10.000 долари на семејство кое ловеше риби за да се прехрани

Кошаркарот на Хјустон Рокетс, Џејмс Харден им даде 10 илјади долари на членовите на едно сиромашно семејство, пренесува „Кросовер“.

Хуманитарниот чин се случил на бахамите каде една од најголемите ѕвезди во НБА лигата го поминува својот одмор.

Харден при една прошетка забележал дека цело семејство е ангажирано околу риболов за да се прехрани па одлучил со финансиска донација да им помогне.

Мајката во семејството му се заблагодарила на кошаркарот: „Борбата е вистинска. Ти благодарам Џејмс Харден“.

Настанот го документира и го сподели со јавноста поранешниот НБА играч и маркетинг менаџер на Адидас, Трој Пејн.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com