Connect with us

Ракомет

И без најискусните Македонија успеа да ја совлада Турција

Објавено:

Подмладената репрезентација на Македонија славеше со 26-23 на гостувањето кај Турција.

Македонија одлично го започна натпреварот, во првото полувреме стигнавме до четири гола разлика 12-8, а разликата остана непроменета и по првите 30 минути игра, разликата остана иста но резултатот беше 15-11 во корист на Македонија.

Најголемата разлика на натпреврот беше 20-14, а по голот на Крстевски за 22-16 следеше мини-серија на Турците од четири гола.

По 60 минути игра, Македонија запиша победа од 26-23 на првиот натпревар од ЕХФ-седмицата.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама