Connect with us

Тајмаут

Ибрахимовиќ не стана познат со скокање на главата: „Лав на копно, ајкула во морето“ (ВИДЕО)

Откако заврши сезоната во Серија А, фудбалерите на Милан добија заслужен одмор.

Златан Ибрахимовиќ реши да изнајми јахта со семејството, а во претходните денови пловеше на Медитеранот.

Тој објавува фотографии секој ден на кои обичните смртници можат само да му се восхитуваат.

Синоќа Ибра објави и интересно видео на кое скока во морето од јахта, но скокот на главата не беше баш идеален. Но, тој рече во свој стил дека е крал дури и кога е на море.

„Лав на копно, ајкула во морето“, рече Ибрахимовиќ.

View this post on Instagram

Lion on land, shark at sea #riva

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com