Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Други спортови

Игра на судбината: Животот на Грожан го спаси нешто што тој го сметаше за непотребно (ВИДЕО)

Ромен Грожан помина без сериозни повреди откако неговиот автомобил експлодираше на почетокот на трката за Големата награда на Бахреин.

Неколку часа по несреќата, Грожан се јавил од болницата. Францускиот возач рече дека животот му го спасил системот за заштита од „хало“.

„Пред неколку години мислев дека хало е непотребен, а денес мислам дека тоа е најдоброто нешто во Ф1, нешто без кое веројатно не би можел да ти се обратам денес“, рече Грожан.

Сцената во која Грожан излегува од пламналното возило го обиколи светот. На крајот, искусниот возач помина со полесни повреди на раката.

 

loading...

Facebook