Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Кошарка

Инграм останува во Њу Орлеанс за неверојатни 158 милиони долари

Кошаркарот на Њу Орлеанс пеликанс, Брендон Инграм, се договори да потпише нов петгодишен договор вреден 158 милиони долари.

За следните пет сезони, Њу Орлеанс на Инграм ќе му исплати неверојатни 158 милиони долари. 23-годишниот кошаркар изминатава сезона експлодираше во НБА лигата со 23,8 поени и 6,1 скока по натпревар.

Инграм имаше просек од 23.8 поени, 6.1 скокови и 4.2 асистенции по натпревар и за одличните игри беше „награден“ со настап на Ол стар натпреварот.

loading...

Facebook