Connect with us

Фудбал

Интер многу го чинеше Ериксен, Мурињо сака играч од средниот ред на „Сините“

Објавено:

Интер сака да го доведе Кристијан Ериксен во своите редови. Договорот меѓу страните се чини дека конечно е постигнат и остануваатг само формалностите. Тотенхем од друга страна се чини дека размислува за друг фудбалер.

Станува збор за Матијас Вечино, кој нема да има многу простор откако Данецот ќе пристигне во Италија. Интер првично се обиде да го вклучи во дискусиите, но тоа Англичаните го одбија. Се чини дека „Спарси“ се покајале и покажале интерес за Уругваецот.

Мурињо смета дека е корисна алтернатива за исполнување на просторот што го остави заминувањето на Ериксен. Италијанците и Англичаните можат да го најдат заедничкиот јазик, како што сторија тоа и во случајот со Ериксен. Евертон на Карло Анчелоти ја следи состојбата на 28-годишниот фудбалер и е подготвен да го зграби.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама