Connect with us

Фудбал

Интер со 70 милиони евра за тројца фудбалери на Челзи

Се чини дека Антонио Конте ќе го истера своето во Интер. Пред неколку дена одржа состанок со челниците на клубот, по кој е договорено да има поголема слобода и одлучување во трансферите. Па, сега според информациите од Италија, Конте ќе продаде еден од двајцата фудбалери Брозовиќ или Шкриниар, за да собере пари за дури тројца играчи на Челзи.

Наводно и Челзи е подготвен да се раздели со фудбалерите, па многу е веројатно зделката да се случи. Имено, италијанскиот тим е подготвен да плати 70 милиони евра за тројца играчи на „сините“, Нголо Канте, Емерсон Палмиери и Оливие Жиру.

Најголем проблем ќе биде Канте, кој воедно е и најскап. Тој би требало да чини околу 50 до 60 милиони, но во целата зделка Интер планира да вклучи или Брозовиќ или Шкриниар. Останатите двајца, Емерсон и Жиру ќе бидат полесната и поевтината задача. Емерсон треба да користи како алтернатива за левата бековска позиција, а Жиру за нападот.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com