Поврзи се со нас

Други спортови

Искусниот ММА борец едвај преживеал поради долг од 25.000 евра (ВИДЕО)

Искусниот руски ММА-борец Сергеј Каритонов беше жестоко претепан од поранешниот УФЦ-борец Адам Јандијев.

Нападот на Јанди врз Сергеј поради долг од 25.000 евра, кој го претепа со удари во лицето, го скрши носот и предизвика потрес на мозокот. Заврши во болницата и му треба операција.

Каритонов не очекуваше напад од колегата, тој ги држеше рацете во џебовите, но го изненади со удари, а сето тоа заврши фатално за борецот кој се натпреварува во Белатор.

 

loading...

Facebook