Connect with us

Фудбал

Историски момент: ФК Росоман стана првиот машки фудбалски клуб во Македонија кој назначи жена тренер

Драгана Костова е именувана за нов тренер на ФК Росоман 83 кој ќе настапува во втората македонска фудбалска лига, пишува МКД.мк

Машки македонски клуб за прв пат доби жена тренер. Росоман денеска ја промовираше Драгана Костова за шеф на стручниот штаб.

„Драги наши поддржувачи и пријатели, од вчера официјално ШЕФ(ица) на стручниот штаб на ФК РОСОМАН 83 е Драгана Костова!

Со среќа Драгана, имаш поддршка од сите, а исто така имаш и искусни соработници во тренерската екипа од кои ќе научиш уште повеќе!“, стои во соопштението на Росоман.

Драги наши поддржувачи и пријатели, од вчера официјално ШЕФ(ица) на стручниот штаб на ФК РОСОМАН 83 е Драгана…

Gepostet von ФК Росоман 83 am Freitag, 7. August 2020

Извор: MKD.mk

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com