Поврзи се со нас

Фудбал

Ја „разбија“ Барса, па сега сакаат да го откупат

Како што пишуваат германските, но и италијанските медиуми, Баерн Минхен преговара со Интер за откуп на фудбалерот Иван Перишиќ, кој оваа сезона игра на позајмица.

-текстот продолжува по рекламата-

Перишиќ беше еден од најважнит играчи во тимот на Баерн во историската победа од 8:2 против Барселона. Играше од самиот почеток, па наводно според прикажаните перформанси на овој меч, Баерн Минхен одлучил да го откупи.

Се спомнува сума од 20 милиони евра. Перишиќ во дресот на Баерн Минхен оваа сезона одигра 33 мечеви, постигна осум голови и забележа 10 асистенции.

-текстот продолжува по рекламите-

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама