Connect with us

Кошарка

Јокиќ може да го пропушти третиот натпревар од серијата со Клиперс

Орландо, 7 септември 2020 (МИА) – Центарот на Денвер, Никола Јокиќ можеби нема да игра на третиот натпревар од 2-то коло во плејофот против Клиперс.

Србинот има истегнување во раката на десниот зглоб, објави ЕСПН.

На вториот натпревар од серијата, Јокиќ помина 37 минути на паркетот, остварувајќи 26 поени, 18 скока, 4 асистенции и 3 блокади.

Моменталниот резултат е 1:1 во серијата прв до четири победи.

loading...

Третиот натпревар е закажан за 3 часот по полноќ. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com