Connect with us

Кошарка

Јокиќ со 34 поени му помогнаа на Денвер да го израмни резултатот со Клиперс

Орландо, 13 септември 2020 (МИА) – Денвер нагетс се избори за мајсторка во серијата со Лос Анџелес клиперс во конференциското полуфинале од НБА плејофот.

Најзаслужен за вечерашната победа со 111:98 (26:34, 21:29, 30:16, 34:19) на Денвер беше Никола Јокиќ со 34 поени и 14 скока.

Сега резултатот е 3-3 во серијата прв до четири победи.

Седмиот меч кој ќе го реши патникот во финалето на Западната конференција е закажан за 16 септември.

loading...

Прв финалист на Запад е Лос Анџелес лејкерс.

Во финалето на Исток ќе се сретнат Бостон и Мајами. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com