Connect with us

Други спортови

Јотовски елиминиран во четвртфиналето на турнирот во Нови Сад

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски беше елиминиран во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Нови Сад, Србија.

Тој со 2:1 во сетови претрпе пораз од турскиот тенисер Ерги Киркин.

Иако Јотовски го доби првиот сет со 6:4, другите два ги освои Киркин со 5:7 и 3:6.

Турнирот во Нови Сад е со награден фонд од 15.000 долари.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com