Connect with us

Други спортови

Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Крамзах

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски беше елиминиран во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Крамзах, Австрија.

Јотовски по речиси три часа игра беше поразен од бразилскиот тенисер, Едуардо Дишингер, со 2:1 во сетови.

Првиот сет убедливо го доби бразилскиот тенисер со 6:0, а Јотовски возврати на сличен начин освојуваќи го вториот сет со 6:1. Во решавачкиот сет Дишингер беше подобар и го доби со 7:2.

Македонскиот тенисер за пласманот во четвртфиналето ќе добие два поена.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com