Connect with us

Други спортови

Јотовски обезбеди четвртфинале на турнирот во Нови Сад

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Нови Сад, Србија.

Тој во два сета со 6:2 и 6:1 за еден час и 15 минути игра убедливо го совлада австралискиот тенисер Џејмс Фрејвли.

Јотовски утре во четвртфиналето ќе игра против осмиот носител Ерги Киркин од Турција.

Вториот македонски тенисер на турнирот, Горазд Србљак, беше поразен од седмиот носител српскиот тенисер Марко Миладиновиќ со 2:0 во сетови (6:3 и 6:4).

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com